play link facebook twitter instagram vimeo dribbble behance github pinterest2 linkedin2 xing2

Мої хобі та нотатки

Apache's Blog > Нотатки > Devterm - Як Довго Обробляється Замовлення

DevTerm - як довго обробляється замовлення

Другого березня 2023 року я замовив DevTerm із CM4 модулем, і тепер можу поділитись досвідом очікування.

В принципі, ClockworkPi майже не збрехали, коли сказали, що доставка займе до 90 робочих днів. Є пару нюансів у тому, як це виглядає для кінцевого користувача (мене), але так - чекати на девайс доведеться більше трьох місяців.

#Мій досвід замовлення та очікування DevTerm'у

Хронологія подій така:

03 березня 2023 - роблю замомлення на сайті виробника, у процесі замовлення бачу попередження про термін доставки у 90 робочих днів. Тобто, при 5-денному робочому тижні це до 18 календарних тижнів очікування, або до 126 днів. Це трохи більше чотирьох місяців. По завершенні замовлення приходить лист підтвердження з номером замовлення. З періодичністю у декілька тижнів я зазираю до Твітеру розробників, та на їх форум. Там періодично бачу згадки довгого часу очікування, смішні гілки повідомлень типу "Wen ship?" з дотепними та не дуже жартами, різними срачами. Радію тому, що найближчий рік не збираюсь нікуди переїжджати, і тому не має бути проблем з доставкою на мою адресу. Знаходжу пару 18650 акумуляторів, MicroSD картку та навіть дивом замовляю Raspberry Pi CM 4 модуль з 4 гігами оперативки, WiFi/BT, та 16 гігами EMMC (хоча можливо це і мінус, бо можуть бути нюанси із завантаженням системи з нього).

09 червня 2023 - отримую листа відClockworkPi з трекінговим номером. Девайс десь у Гонконзі, ще не переданий до DHL.

10 черня 2023 - DHL прогнозує доставку у вівторок, 13-го червня 2023.

13 червня 2023 - приїхав курʼєр та видав коробку з DevTerm'ом, ура!

#Перші враження від DevTerm'у

Зібравши пристрій та трохи погравшись з базовими його можливостями, можу сказати, що це досить прикольний лінуксовий компʼютер, але не дуже зручний. Він досить великий - як товста книга середнього розміру, і у нього не сама зручна клавіатура (хоч і схожа на клаву у Blackberry) та досить незручний трекбол. Сама ідея відтворити клавіатуру та трекбол як у Блекбері гарна, але при такому розмірі девайсу, коли потрібні дві руки для набору тексту, є сенс перенести трекбол вниз, щоб не доводилось тягнутися пальцями однієї руки вгору до нього, і пальцями другої вниз до клавіш лівого та правого кліку.