play link facebook twitter instagram vimeo dribbble behance github pinterest2 linkedin2 xing2

Мої хобі та нотатки

Apache's Blog > 3D Друк > Про Температуру Нагрівальної Поверхні

Про температуру нагрівальної поверхні

Чи звертали ви увагу на те, з чого замірюється температура, яка у вашому 3д-притнері показана, як температура "heated bed"?

У більшості FDM принтерів, цифра, яку ви бачите у налаштуваннях принтеру не є температурою поверхні, на якій буде триматись пластик під час друку. Це буде температура нагрівального елементу, до якого приліплений термістор. У кращому випадку, температура поверхні буде на 5-10 градусів нижче, і з часом наблизиться до того, що намірів термістор (якщо принтер має закритий робочий обʼєм та нагрівач приклеєна до товстої металевої платформи). У гіршому випадку — фактична температура буде відчутно нижче того, що очікується. Можливо на всі 20 градусів, чи більше — чим вища цільова температура, тим більше може бути різниця.

Є досить непогане порівняння температури поверхні при розміщенні термістора на нагрівачі, та вкрученого у поверхню:

youtube-video

Тут порівнюють нагрівальні поверхні для Voron 0, але це дає базове уявлення, про саму конфігурацію — термістор на нагрівачі проти термістора у поверхні.

#Що робити з цим знанням?

Оскільки є реальна різниця у тому, як тримається пластик на погано прогрітій платформі у порівнянні з нормально нагрітою, я вже давно виставляю вищу температуру. Для ABS я ставлю 125 градусів замість рекомендованих 100 (бо принтер може таку температуру видавати, і термореле на 120 градусів не спрацьовує, що підтверджує теорію про нижчу температуру платформи, аніж показує термістор). Також я даю ще 5-10 хвилин після досягнення температури на те, щоб поверхня рівномірніше прогрілася, бо інакше можуть бути проблеми з відліпанням пластику біля краю платформи.

Для PLA пластику, коли я використовую свій Ender 3, я ставлю 75 градусів замість 50-60, рекомендованих виробником, з тих саме причин. Але вже не чекаю додаткові 5-10 хвилин, бо платформа набагато тонкіше за ту, що використана у Вороні.