play link facebook twitter instagram vimeo dribbble behance github pinterest2 linkedin2 xing2

Мої хобі та нотатки

Apache's Blog > 3D Друк > Мої 3D Принтери

Мої 3D принтери

У мене їх декілька, всі вони різні. Кожен має свої нюанси, і своє використання. Я намагаюсь друкувати щось корисне, але дуже часто не маю необхідності у чомусь для побуту та не повʼязаного з моїми хобі. Як наслідок — це зводиться до друку запчастин для апгрейдів самих принтерів. Відчувається якесь замкнене коло…

#Creality Ender 3 V2

Apache's Ender 3 V2 on it's side with the display removed
Ender 3 V2

Мій перший принтер, подарунок дружини до дня народження. Досить непоганий та популярний пристрій, має доволі велику спільноту користувачів та за рахунок цього — багато моделей апгрейдів, які можна надрукувати. Має робочий обʼєм близький до 225 мм в кубі, замінені вентилятори на більші та тихіші, PEI робочу поверхню, BGM екструдер та перероблену під прямий привод каретку.

#Voron 0.1 v0.799 - вже версії 0.2

Apache's Voron 0 toolhead photo taken from an angle
Voron 0.1 - застаріле фото. Зараз він виглядає більш пристойно (повністю замінено всі компоненти на версію 0.2)

Цей принтер я зібрав з набору, який любʼязно укомплектували китайці. Всі друковані частини були спочатку надруковані у ABS на моєму Ендері 3 V2, встановлені у Ворон, і потім більш якісні версії були передруковані вже Вороном. Робочий обʼєм - всього 120 мм в кубі, але принтер дуже швидкий (швидкість порядку 350 мм/сек, прискорення - 20 м/сек2) та має закриту камеру, тому досить непогано вправляється з ABS та полікарбонатом.

#Creality LD-002H

Фотополімерний монохромний LCD 3D принтер базового рівня. Дозволяє друкувати компоненти з більшим рівнем деталізації, ніж мої FDM принтери. Але має великий недолік, зумовлений самою технологією — для друку використовуються фопотолімерні смоли, з ісіма повʼязаними з цим обмеженнями та складностями. Підготовка для друку та прибирання після, зняття та очистка надругованих моделей, періодичне обслуговування, запах смоли, необхідність використовувати засоби захисту на всіх цих етепах — досить незручно. Особливо — якщо живеш у квартирі та не маєш окремої кімнати тільки для цього.

Станом на вересень 2023 року цей принтер вийшов з ладу — пошкоджена LCD матриця. Як це сталося — я лишив смолу у принтері на декілька тижнів, і вона поступово витікла всередину принтеру. Таким чином я дізнався, що добре натягнута FEP-плівка взагалі не гарантує герметичності ванночки. Я поки що не намагався детальніше розібратись у тому, чому саме перестала працювати матриця, але поки що не маю ніякого бажання її замінювати на нову — бо вона коштуватиме як половина принтера, ще й не самого кращого за таку ціну.