play link facebook twitter instagram vimeo dribbble behance github pinterest2 linkedin2 xing2

Мої хобі та нотатки

Apache's Blog > 3D Друк > Журнал > Voron 0 - Відламались Декілька Дротів В Umbilical Кабелі

Voron 0 - відламались декілька дротів в Umbilical кабелі

#Нудний вступ

Я лінивий та не дуже люблю, коли доводиться витрачати багато часу на якусь дію. Особливо я не люблю витрачати час, якщо таку дію потрібно інколи повторювати, та існує можливість цю дію спростити. Таке спрощення називають оптимізацією, і вона покликана зробити наше життя кращим.

Оскільки я це пишу про свій Ворон 0.1, то спрощення моєї роботи відбувалось шляхом додавання нових компонентів до принтеру. А як ми знаємо, додавання компонентів до механізму збільшує кількість місць, де щось може зламатись. Так і сталось.

#Ще нудніша передісторія

Більше ніж півроку тому я вирішив спростити технічне обслуговування свого Ворону, та поставив V0-Umbilical мод. Це є заміною купі дротів, які йдуть з самого тулхеду (від термістора, нагрівача, вентиляторів та екструдеру) аж до материнської плати. Така конструкція перетворює заміну будь-якого електронного компоненту у тулхеді на процес, який займає 30+ хвилин та потребує кожного разу перепрокладати всі або як мінімум частину дротів від тулхеду.

Суть моду - на тулхед кріпиться невеличка друкована плата з декількома конекторами, до яких підʼєднуються електронні компоненти тулхеду. Далі, замість акриливої перегородки, що стоїть зверху біля моторів А+В та відділяє відсік з материнкою та Raspberry Pi від робочого обʼєму принтеру, ставиться друга друкована плата з конекторами. Знизу до неї підʼєднуються кабелі від материнки (кожен розʼєм підписаний, тому це досить просто, коли вже всі кабелі переобжаті з конекторами). Зверху ж є найбільший розʼєм - 14-піновий Molex Micro-Fit 3.0. Такий саме розʼєм є і на тулхеді — це дозволяє легко зʼєднати тулхед з материнкою одним багатопровідниковим кабелем, який і є тією "пуповиною", в честь якої цей мод названий.

Від руху тулхеду та супроводжуючих це вібрацій від металевих терміналів у молексі Umbilical-кабелю відламалось одразу два дроти.

Технічно, вони навіть не відламались, а вийшли з металевих терміналів. Їх можна заново обтиснути у нові термінали, вийняти пошкоджені термінали та поставити на місце. Але для цього потрібні інструменти, яких у мене немає. Бо я манав голками намагатись відігнути зачепи пошкоджених терміналів у тому дрібному молексі. Є правильний інструмент для цього, але він коштує, як три з половиною таких готових кабелів.

#Які були симптоми проблеми

Одного разу, через декілька хвилин з початку друку, мій Ворон 0.1 зупинився, та викинув у журнал запис, де згадувалось щось подібне:

TMC ‘extruder’ reports error: GSTAT: 00000001 reset=1(Reset)

Пошук в інтернеті по цьому тексту дав багато результатів, де все зводилось до поганого контакту. Як найперша спроба виправити ситуацію, я похитав конектор екструдеру, і начебто все нормально запрацювало. Але не надовго.

Наступного разу, вже після того, як принтер був прогрітий та запустився "homing", знов аваріной завершився друк, та цього разу у журналі Кліперу значилось, що є проблеми з досягненням температури екструдера.

Після цього я подумав, що може тріснув кабель термістору, бо він начебто міг при русі тулхеду трохи зсуватися, а значить — міг пошкодитись з часом. Я розібрав тулхед та замінив той термістор. Як потім я переконався - марно.

Марно тому, що після того, як я зібрав принтер, запустив нагрівання екструдеру (насправді хот-енду, але у конфізі Кліперу він зветься екструдером), і все спочатку було нормально. Але потім я дав команду припаркувати тулхед в 0,0 координатах, і от тоді я знову зловив помилку нагрівання.

Бо насправді пропадав контакт у кабелі, що зʼєднує тулхед з материнкою, а не у кабелі термістору чи мотору екструдеру. От такі справи…

#І що ти з цим будеш робити?

Зараз я чекаю на пару нових кабелів, які я хочу трохи модифікувати, щоб така ситуація не повторилась найближчим часом. Скоріш за все, буду друкувати щось, до чого можна буде пластиковими стяжками притягнути той кінець кабелю, який знаходиться ближче до материнки. Теоретично можна залити епоксидкою ту частину конектору, звідки виходять дроти, але це зробить його неремонтопридатним (а я з часом хочу мати можливість його ремонтувати, тому вже замовив декілька молексів та купку терміналів для них, тепер лишилось ще придбати екстрактор для терміналів).

Як приїдуть кабелі на заміну, я пофотографую процес заміни. Бонусом додам фото тулхеду, який я розбирав, щоб замінити термістор, бо (сюрприз-сюрприз) спочатку думав, що проблема у ньому, а не у самому Umbilical-кабелі.